yaplardaterascatmodellerijpg_4289_70
Genel Kültür

Yapılarda Teras Çatı Modelleri

Teras çatı modelleri, sıcak bir yaz gününde eğlenceli bir sohbet veya samimi bir aile akşamı için gereklidir. Modern mimaride alışık olduğunuz evlerin ve apartmanların çoğu çatı katlarına sahiptir. Ancak birçok insan bu alanları nasıl değerlendireceğine karar vermemiş olabilir. Gereksiz görünebilecek bir binada bile çatı katı güzel fikirlerle süslenebilir ve güzel bir yaşam alanına dönüştürülebilir. Bu açıdan teras çatı modelleri ile çatınızı kolayca uygun bir mekana dönüştürebilirsiniz.

Evinizin düzenine göre çatı arasını dilediğiniz gibi, çocuk odası, yatak odası, ofis çalışma alanı olarak ya da farklı bir amaç için çatı katı olarak değerlendirebilirsiniz.

Neden Teras Çatı Sistemleri Yaptırmalısınız?

Teras çatı modellerinin en büyük avantajı mevsimsel koşullarda koruma sağlamasıdır. Sert yaz güneşinin etkilerine karşı koruma sağlayan teras çatıları, ayrıca yağışlı havalarda su sızıntısını önler. Teras çatılar için kullanılan malzemelerin maliyeti düşüktür ve montajı hızlı ve kolaydır. Bu tip çatılar, uzun ömürleri ve düşük bakım maliyetleri nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Teras çatının en popüler avantajlarından biri ise, yerden tasarruf sağlayan dış mekan alanıdır. Örneğin, çatı terasları güneş panelleri kurmak için uygundur.

Kapalı bir alanda faaliyet gösteren pek çok firma teras çatılarını tercih etmektedir. Bu açıdan yarı camlı, şıngıl ve camlı olmak üzere çeşitli şekillerde teras çatı modelleri vardır. Bu yüzden modelleri inceledikten sonra hangi teras çatı modelini yaptıracağınıza karar verebilirsiniz.

Çatı açık alanlarında teras kapatma sistemi yaptırmanız halinde yalıtım ve izolasyon katkısı alırsınız. Dekoratif kalite yönünden faydası zaten tartışılmazdır. Açık alanınızı teras kapatma sistemi sayesinde artık 4 mevsim kullanırsınız. Teraslarını kapatmak için oldukça fazla sebebiniz vardır. 

Çatı katı teras kapatma

Yeni yada eski bir çok binada çatı katı bulunur. Son kat olan bu çatı katının bir kısmı genelde açık alan sahiptir. Sadece yazın bir kaç ayda faydalandınız bu alan için çatı katı teras kapatma yaptırabilir ve yılın her günü kullanım alanı elde edersiniz. Fiyatlar açısından seçeceğiniz malzeme türüne göre değişkenlik gösterir. Mutlaka son kararınızı vermeden önce yapının özelliğine göre en uygun ürünü seçtiğinizden emin olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir