Spor

Sinan Şamil Anıldı

Sinan Şamil Anıldı

Ölümünden yedi yıl sonra, “Boğazın Boğası” lakaplı efsanevi Sinan Şamil Sam, boks tarihine adını altın harflerle yazdırarak, ağır sıklet şampiyonluğunu kazanan ilk Türk şampiyonu oldu.

Dünya şampiyonu ve Avrupa şampiyonu eski milli boksör Sinan Şamil Sam’in “Boğaz’ın Boğası” lakaplı vefatının üzerinden 7 yıl geçti. 2015 yılında 41 yaşında karaciğer yetmezliğinden hayatını kaybeden Sam, boks tarihine adını altın harflerle yazdırarak ağır sıklet şampiyonluğu kazanan ilk Türk oldu. 217-18 amatör rekoru ile uluslararası üne kavuşan efsane, 15 Nisan 2000’de profesyonel boksa geçiş yaptı ve 16’sı nakavt olan 35 dövüşten 31’ini kazandı.

Judo Heyecanı Devam Ediyor

Münir Ertuğ, Bayram Kandemir, Ömer Kemal Aydın, Hasret Bozkurt, Habibe Afyonlu, Sıla Ersin ve Mustafa Koç’tan oluşan milli takım ilk turda veda etti. 1/4 finalde Bosna-Hersek’i, yarı finalde Gürcistan’ı, finalde Almanya’yı 4-1 mağlup eden milli takım, şampiyon olarak podyuma çıktı. “Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Judo Şampiyonası’nda toplam 6 madalya, 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan milli sporcularımızı kutluyorum. Genç sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan bir gurur kaynağı. Hilalimizi ve İstiklal Marşımızı gururlandırmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi. Judo turnuvalarına son günlerde her geçen gün kişilerin ilgisi artıyor. Dolayısıyla kişiler avantajlı bir hizmet olanağından yararlanıyorlar. Deneme bonusu

Bir cevap yazın