Teknoloji

Resim Yükleme Siteleri Nasıl Çalışır?

Resim yükleme siteleri, internet üzerinde bulunan ve Wİ-fi’ye bağlı olma yolu ile yükleme işlemi yapılan sitelerdir. Resim yüklemesi yapılan siteler, bir nevi aktarım aracı olarak da kullanılabilen sitelerdir. Yani telefon üzerinden siteye yüklenen resimler, bilgisayara indirilip, aktarılabilir. Bu sitelere toplu veya tek tek resim yüklenebilir. Yükleme işlemi yapılan sitelere kayıt işlemi de yapılabilir. Fakat bu kayıt işlemi, zorunluluk içeren bir işlem değildir. Kayıt işlemi yapılıp yapılmamasına bağlı belli avantaj ve dezavantajlar bulunur. Resim yükleme siteleri, sosyal medya araçlarına benzer. Sosyal medya üzerinden resim yüklenebildiği gibi, resim yükleme sitelerine de yükleme yapılabilir. Bu sitelere her türlü resim yüklemesi yapılabilir. Bireyin kendi fotoğrafları, bir yakınının ya da bir manzara fotoğrafı da yüklenebilir. Resim yükleme işlemi de aynı sosyal medyada olduğu gibidir. Sosyal medya kullanan bireylerin, resim yükleme sitelerini kullanmasında bir zorluk oluşmaz

Siteye Kayıt Olmanın Avantajları

Siteye resim yüklemesi yapılmadan önce sayfanın sunacağı bir kayıt işlemi bulunur. Bu işlemin gerçekleştirilmesi zorunlu bir işlem değildir fakat kendine göre avantajları bulunur.  Bu avantajlar ise sitenin resimleri saklama süresi ile ilgilidir. Kayıt işlemi oluşturulduktan sonra sayfaya yüklenen fotoğraflar uzun sürelerce, ömür boyunca saklanabilir. Fakat sayfaya üye olmadan yükleme yapıldığı takdirde bu süre 6 aya düşer. 6 ay içerisinde birey fotoğraflarını almaz ise site fotoğraf ya da resimleri otomatik olarak siler. Yani kayıt işleminin avantajı resimlerin kalıcılığı ile ilgili bir unsurdur.

Siteye Kayıt Olmak Ücretli Midir?

Sitelere kayıt olma işlemi ücret istemeyen, ücretsiz bir işlemdir. Fakat bazı sitelere resim yüklenmesi ücretli olabilirken, bazı sitelere yükleme yapılması ücretsizdir. Ücretli olan sayfalarda, sayfaya girilip resim yükle butonuna basılması ile belirli bir abonelik başlatılmış olur. Bu abonelik ile aylık ya da yıllık olarak ücret talep eder. Ücretsiz olan siteler ise ücretsiz resim yükle butonunun kullanılmasından hiçbir ücret talep edilmez. Her iki sayfada da kayıt işlemi ücretsiz gerçekleştirilir. Ücretsiz kayıt işlemi oluşturulduktan sonra birey, fotoğraf yükleme işlemine başlayabilir. Kayıt işlemi yapılmadan da resim yükleme işlemi gerçekleştirilir.

 

 

Bir cevap yazın