Moda ve Yaşam

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir?

Profesyonel Saç Kurutma Makineleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En iyi saç kurutma makineleri nedir sorusunun cevabı profesyonel saç kurutma makinesi olarak imal edilen fön makineleri olacaktır. Yalnız bilinmelidir ki bu makineler hakkında sıradan kullanıcılar çok deneyimli değillerdir.
Bizler de hazırlamış olduğumuz bu yazı içeriği ve listelerimizle size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma amacıyla kullanılan en iyi saç kurutma makinelerinden bahsedeceğiz.
Kendi kendinize sorduğunuz en iyi saç kurutma makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve saç kurutma makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

saç kurutma makinesi tavsiye

Saç Kurutma Makinesi Önerileri

Saç kurutma makinesi tercihinde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce vakti sınırlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel saç kurutma makinesi önerileri yapmak istedik.
Bu listede yer alan ürünler memnuniyet oranı yüksek markalar arasından seçilmiştir ve fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi bir saç kurutma makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları marka modeller şöyle sıralanabilir:

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel saç kurutma makinesi olduğu için listemizin en tepesinde bulunuyor. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken saç kurutma makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel saç kurutma makinelerinin arasından sıyrılıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (1000 TL)

    İtalyan saç kurutma makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel saç kurutma makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç kurutma Makineleri Nereden Alınır?

Profesyonel saç kurutma makineleri her çeşitten ürün satılan  genel sanal mağazalarda ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler bir tek kuaför ve güzellik sektörüne mahsus satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor.
Piyasa içerisinde profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok markalar ya da markaların modelleri bulunuyor. Fritöz, ütü gibi elektrikli ev aletleri üreten üreticilerin profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel saç kurutma makinesi gibi pazarlama stratejisi izlediğini bilmek gerekir.
Aynı zamanda Çin’de üretilen ve ithal edilen bir çok basit saç kurutma makinesi de profesyonel saç kurutma makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel saç kurutma makinesi markaları hakkında bilginiz eksik ise kendinize daha fazla uğraş aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel saç kurutma makinesi güncel fiyatları ne kadar?

saç kurutma makinesi fiyatları

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Saç kurutma makinesi satın alacağımız zaman fiyat bilgisi de  belli bir derecede yardımcı oluyor aslında  bizlere. Örneğin piyasada araştırma yaparsanız eğer daha iyi anlayacaksınız mesela 250 liranın altında profesyonel bir saç kurutma makinesi bulmak çok zordur. Ya da tam tersi bu fiyatın üzerinde olan saç kurutma makinelerinin de profesyonel olduğu her zaman kabul edilemez. Yani kısa bir deyişle en pahalısı en iyisidir düşüncesi her zaman doğru olamaz. Çünkü artık piyasada bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Sektördeki en güçlü performans yetisine sahip olan 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı saç kurutma makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel saç kurutma makinesi

Hangi Saç Kurutma Makinesi Markaları Profesyoneldir?

Eğer amacınız sadece saç kurutmaktan ibaret olacak ise ve saç tipiniz çabuk kuruyan saç ise basit saç kurutucu alma yoluna düşebilirsiniz. Basit saç kurutucuları fiyat olarak değerlendirirsek de oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en doğru olan seçim ucuz bir saç kurutma makinesi almaktan ibaret olacaktır.
Ancak zor kuruyan gür saçlar için ve saç şekillendirmek hacim katmak için profesyonel saç kurutma makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel saç kurutma makinesi almayı düşünüyorsanız, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför saç kurutma makinesi

Kuaför Saç Kurutma Makineleri Nasıl Seçilir?

En iyi saç kurutma makinelerini kuaförler kullanırlar mantığı doğrudur. Kuaför saç kurutma makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı amacıyla imal edilmiş profesyonel saç kurutma makineleridir.
Ama daha basit saç kurutucular makine belirli bir ısı hedefine ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför saç kurutma makineleri ise tam aksine kusursuz tasarımlanmış ve saatlerce çalışmak ve saç kurutma çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü gibi alet üreten markaların saç kurutma makinelerini hayatta göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri seçerler. Bu makalede de size büyük ihtimalle daha önce duymadığınız kuaför tipi saç kurutma makinesi markalarından da bahsettik.

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makinesi adına yorum yapan pek çok kişi esasında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden duyulan yorumların pek de kabul görülür  olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış yetersiz bilgiye sahip kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bundan dolayı yazı içeriğimizde size sektörde önde gelmiş markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi saç kurutma makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir yanıt yazın