Spor

Lebron James

Lebron James’in İnanılmaz Kariyeri

Lebron James, her basketbolseverin izlemekten keyif aldığı en önemli oyunculardan biri olarak tarihe adını yazdırıyor. Elde ettiği başarılar ile birlikte, tüm basketbol otoriteleri tarafından sayılı oyuncular arasında gösteriliyor. Lebron James’in inanılmaz kariyeri 2003 yılında Cleveland Cavaliers ile başlıyor. 2010 yılına kadar Cleveland forması giyen Lebron James, bu yıllarda hiç kupa kaldıramıyor. Sonrasında ise 2 şampiyonluk yaşayacağı Miami Heat’e imza atıyor. Ünlü basketbolcu Miami Heat ile birlikte mükemmel sezonlar geçiriyor. 2010-2014 yılları arasında Miami Heat için mücadele eden efsana basketbolcu, 2 NBA şampiyonluğu kazanıyor. Kazanılan NBA şampiyonluklarında çok büyük bir paya sahip olan basketbolcu ikisinde de MVP seçiliyor.

Kazandığı 2 NBA şampiyonluğunun ardından tekrar ilk takımı olan Cleveland’a dönüyor. Otoriteler tarafından borcunu ödemek için döndüğü söylenen efsane basketbolcu, 2016 yılında şampiyonluk yaşıyor. Cleveland ile ilk şampiyonluğunu yıllar sonra yaşayan Lebron James, takımın tarihine altın harflerle giriş yapıyor. Cleveland tarihinin ilk NBA şampiyonluğunu yaşarken, Lebron James de NBA tarihinin efsaneleri arasında yerini alıyor.

Lebron James Lakers Şampiyonluğu

Kendine yeni bir macera arayan Lebron James 2018 yılında Lakers’tan çok iyi bir teklif alıyor. Bu teklif ile birlikte 2018 yılından günümüze kadar Lakers forması giymeye devam ediyor. Bu anlaşma ile birlikte 2020 yılında Lakers forması ile tekrar NBA şampiyonluğu yaşıyor. Lebron James Lakers şampiyonluğu yaşarken, 3 farklı takımla şampiyonluk yaşamış bir efsane haline geliyor. Lebron James, maçlarda oynadığı hem pota altı oyunları hem de üçlük çizgisinin arkasından attığı şutları ile ön plana çıkıyor. İmkansız açılardan geriye çekilerek attığı sayılar, rakiplerin oyundan düşmesine neden olan atışlar arasında yer alıyor.

Lebron James sahip olduğu inanılmaz kariyerin yavaş yavaş sonuna geliyor olsa da yaşattıkları ve elde ettiği başarılar ile birlikte çoktan adını altın harflerle yazdırmış durumda. Otoriteler tarafından gelmiş geçmiş en iyi 10 oyuncu arasında gösterilen efsane, şu an itibariyle Lakers forması giymeye devam ediyor. 30 Aralık 1984 doğumlu Lebron James, NBA’deki 20. yılını yaşıyor. 20 yıl boyunca üst düzey basket oynamanın zorluğu tüm yorumcular tarafından ortaya konuyor. 40 yaşına merdiven dayamış bir sporcunun NBA gibi yüksek fizik gücü isteyen bir liginde basket oynamasının çok zor olduğu her zaman dile getiriliyor.

Lebron James Cleveland Efsanesi Oldu

Kariyerinin çok büyük bir bölümünü Cleveland’da geçiren Lebron James, kulübün ilk defa NBA şampiyonu olmasında büyük bir pay sahibi oldu. Milli basketbolcu Cedi Osman ile de çok samimi arkadaş olan Lebron James, Cedi’nin takıma alışmasında ve basketbolunu geliştirmesinde büyük pay sahibi. İlk NBA şampiyonluğu ile birlikte Lebron James Cleveland efsanesi oldu ve adını kulübün tarihine altın harflerle yazdırdı. Tek bir şampiyonluk kazandırsa da sonraki yıllarda da iki kez final oynamasını sağladı. İkisinde de Golden States Warriors takımına mağlup oldu. Ancak, yine de taraftarların büyük bir desteğini aldı.

Lebron James’in 1984 yılında başlayan kariyeri öncelikle uzun yıllar Cleveland’da geçiyor. O yılları önemli bir deneyim olarak gören ünlü basketbolcu, sonrasında Miami ile şahlanıyor. Kariyerinin sıçramasını Miami Heat şampiyonlukları ile yaşadıktan sonra tekrar Cleveland’a dönüyor. Tarihinin ilk NBA şampiyonluğunu kazanmasında büyük katkısı bulunan Lebron James’in son durağı Lakers oluyor. Lakers ile yaşadığı son şampiyonluk ile birlikte kariyerinde 4 NBA şampiyonluğu yaşamış oluyor. Kariyerini noktaladıktan sonra, Lebron James üzerinde çok sayıda film ve dizi çekilmesi bekleniyor. Bu arada Lebron James’in maçlarını Joybet tv üzerinden izleme fırsatına sahipsiniz.

Bir cevap yazın