Ekonomi

Kompozit Cephe Kaplamalara Dair Her Şey!

Kompozit malzemeden üretilmiş panel iki tarafı alüminyum levha ile kaplanan ortasında yalıtım malzemesi olan polietilenden oluşan levhalardır. Kompozit panel özellikle otantik bina inşasında mimarlara hayal gücünü yansıtma imkanı tanımaktadır. Ayıca kompozit cephe kaplama işlemi hem iç hem de dış cephelere kolaylıkla uygulanabilmektedir.

 Kompozit panel arzu edilen kalınlıkta yapılabilmektedir. Kalınlık ise kompozit panellerin kullanılacağı yere, bulundukların alanın aldığı rüzgar miktarına ve işlem türüne öre farklılıklar göstermektedir. Kompozit panelin renkli Solid, ahşap, metal ve özel efektli renklerde üretilmektedir.

 Neden Kompozit Cephe Kaplamaları Tercih Edilmelidir?

 Kompozit cephe kaplamaları hafif bir malzemeden üretildiğinden bina temeline fazladan bir yük bindirmez. Kullanıcıların ve mimarların hayal gücüne göre şekillendirilebilir. Kompozit paneller müşterilere farklı renk seçenekleri sunmaktadır. Bunun yanında kompozit cephe kaplama rüzgar deformasyonuna karşı oldukça dayanıklıdır.

 Kompozit cephe kaplamaları uygulandıkları bölgede pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca dekoratif ve estetik duruşu ile de şık bir görünüm sağlamaktadır. İçerisinde kullanılan yüksek ses ve ısı yalıtkanlığı sağlayan polietilen malzemesi bulunur. Bu özelliği sayesinde kullanım alanını arttırmıştır. Kompozit panellerin renkli tarafı güneşin uv ışınlarını filtreleme özelliğine sahiptir. Bunun yanında güneşten yüksek fayda da sağlamaktadır.

 Kompozit malzemelerin yenilenebilir ve çevre dostu olması sebebi ile birçok kimyasal yapı malzemesinden ayrılır. Kompozit cephe kaplamasında panel montajı kolay ve rahattır. Müşterilere ciddi derecede zaman tasarrufu sağlamaktadır. Kompozit cephe kaplaması değişken hava şartlarına yüksek bir uyum göstermektedir. Ayrıca bakım, onarım ve temizliğinin kolay olması uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasına imkan sağlar.

 Kompozit Cephe Kaplamalarında Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Kompozit cephe kaplamalarının birçok üstün özelliği mevcuttur. Ancak cephe kaplaması yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerenler de vardır. Cephe kaplamalarında özellikle yüksek katlı binalarda rüzgar yükü hesaba katılarak doğru panel kalınlığı seçilmelidir. Aksi takdirde kompozit cephe kaplama uygulaması her ne kadar üstün özellikleri fazla bir uygulama olsa da ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

 Kompozit cephe kaplamalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise cam renginin seçilmesidir. Bu konuda firmanızdan yardım isteyebilirsiniz. Kompozit cephe kaplamalarda montaj kolaylığı olsa da işçiliğin cephe kalitesine doğrudan etkisi vardır. Bu anlamda cephe kaplama uygulamasını doğru firmaya yaptırmak önemlidir.

 Köşk Yapı firması cephe kaplama işlemlerinde oldukça tecrübeli bir yapı firmasıdır. İhtiyaca göre birçok farklı alanda birçok farklı çeşitte cephe kaplama uygulaması yapmaktadır. Sizlerde koskyapi.com web adresine girerek bu uygulamalar hakkında bilgi edinebilir, iletişim numaralarından yetkililer ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın