Teknoloji

Google Arama Motoru Optimizasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Web SEO ajansları genellikle SEO’da otomasyon kullanımı konusunda şüpheci veya güvensizdir. Ancak gerçek şu ki, otomatik araçlar, aktif olarak mevcut oldukları ve tüm süreç boyunca onunla çalıştıkları sürece SEO ajanslarının oyunlarını geliştirmelerine yardımcı olabilir . Pek çok pazarlamacı – ve hatta pazarlamanın dışındakiler – otomasyon hakkında olumsuz görüşlere sahiptir çünkü bu, veri veya manuel kontrol eksikliğine ve iş akışında değişikliklere neden olur, bu da kendilerini çaresiz ve rahatsız hissetmelerine neden olur. SEO Paketleri Ancak, doğru kullanıldığında otomasyon herhangi bir SEO stratejisi için harikalar yaratabilir.

Gerçekte, SEO topluluğundaki pek çok kişi, farkında olmasalar bile, bir şekilde bir tür otomasyon biçimini zaten kullanıyor. Veri akışlarını kullanarak reklamları kişiselleştirmek veya dahili bağlantıları görselleştirmek gibi bazı küçük görevler küçük otomasyonlarla yapılır. Organik SEO ajanslarının çalışmaları bile, sıralamaları izleme ve marka sözlerini izleme gibi otomatik anahtar kelime odaklı SEO görevlerini içerir. Ayrıca, arama motoru sonuç sayfalarını (SERP’ler) analiz edebilen, anahtar kelimelerinin arama hacmini ve ne kadar rekabetçi olduklarını vb. Belirleyebilen araçlar kullanırlar.

Otomasyon, arama motoru optimizasyonunda hemen hemen her yerde kullanılsa da, SEO uzmanları yine de onu nasıl doğru kullanacaklarını öğrenmelidir. SEO’ların kullanmak için doğru otomasyon araçları kombinasyonunu ve bu tür araçlardan elde edilen verileri nasıl kullanacaklarını bilmeleri gerekir. Bu faktörlerin farkında olarak, yazılacak içeriğin türü ve ne kadar ayrıntılı olması gerektiği açıkça planlanabilir. Arama Motoru Optimizasyonu Geçmişte, ücretli arama profesyonellerinin otomatik araçların kullanımına uyum sağlaması uzun zaman alıyordu.

Ancak Google Ads artık duyarlı arama ağı reklamlarını varsayılan olarak sunduğuna göre, pazarlamacıların kampanyalarını güçlendirmeye yardımcı olmak için otomasyon teknolojisiyle nasıl çalışacaklarını anlamaları her zamankinden daha önemli. Bununla birlikte, web SEO ajanslarının , er ya da geç geri tepeceği için, SEO’ları için bu teknolojiye tamamen güvenmeleri hala tavsiye edilmez . Günümüzde teknoloji gerçekten çok gelişmiş olsa da, hala bir kişinin pazarlama stratejilerinin tüm kapsamını anlayamıyor. Örneğin, SERP ve anahtar kelime analiz araçları hedeflenecek en iyi sorguları daraltabilseler bile, yine de kendi başlarına çekici bir makale yazamazlar.

Makaleler oluşturabilen araçlar olabilir, ancak insan çabası olmadan, içerik bir web sitesinin trafiğini ve arama sıralamasını artırmada muhtemelen çok az işe yarayacaktır. Otomasyonla iyi çalışmak için akılda tutulması gereken birkaç nokta vardır: Net iş hedefleri belirleyin. SEO’ya otomasyon uygulamadan önce ekip ile işleri tartışmak, kampanya hedefleri belirlemek ve süreçte ölçülecek önemli faktörleri belirlemek çok önemlidir. Araca doğru veriler sağlayın. Araca girilen veriler, çıktının kalitesinde büyük bir rol oynar.

Bu nedenle ajanslar, SERP toplama seçeneklerini manuel olarak ayarlarken veya PPC kampanyalarına anahtar kelimeler eklerken dikkatli olmalıdır. Kampanyanızın tam kontrolüne sahip olun. Tersi olmamalı. İster rakibin değişen stratejileri isterse Google’ın algoritma sistemindeki bir güncelleme olsun, kampanyasını etkileyebilecek dramatik bir değişim varsa, işletmeler ve SEO’lar otomatik araçlarını ne zaman yeniden kalibre edeceklerini veya kapatacaklarını bilmelidir.

Bir cevap yazın