kenarkorumalkjpg_2276_2
Genel Kültür

Geçici Kenar Koruma Safetyrespect

Geçici Kenar Koruma SafetyRespect

Yüksekte çalışma her zaman, bir dizi önlemler almayı gerektirir. Belirli bir seviyeyi aşan yüksekliklerde çalışma konusunda alınacak önlemler, iş sağlığı ve güvenliği kapsamındadır. Ülkemizde iş güvenliğine verilen önemin giderek artması dolayısıyla üniversitelerde de bir bölüm olarak okutulan iş sağlığı ve güvenliği konusunda çeşitli kriterler belirlenmiş ve bu kriterlerin çalışma alanlarında uygulanması zorunlu tutulmuştur. Şuan yürürlükte olan iş güvenliği yasasında yer alan geçici kenar koruma sistemleri, çalışanların yüksekten düşmesini engelleyerek onları yaşanabilecek kazalara karşı korumak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte inşaatlar başta olmak üzere yüksek yapılarda aşağıya malzeme düşmesini önlemektedir. Kaliteli hammadde kullanılarak imalatı yapılan geçici kenar koruma sistemleri, yapılan işlerin sınıfına uygun olarak seçilirse, sistemden maksimum verim alınabilir.

İnşaat alanları, merdiven kenarları, asansör boşlukları, kazı alanları, döşemeler, pencere kenarları ve yüksekte çalışma gerektiren her alanda kullanılabilecek özellikteki geçici kenar koruma sistemleri, hayat kurtarıcı aksamların birleştirilmesiyle oluşturulur. Denge ağırlık sistemi, zemin sabitleme ve kelepçe sistemi gibi çeşitli özelliklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan geçici kenar korumalıklar, uygulama alanlarına göre farklı sınıflara ayrılır.

Geçici Kenar Koruma Sistemleriyle Maksimum Güvenlik Önlemi

Geçici kenar koruma sistemleri, imalatında kullanılan malzemelerin özellikleri ve kullanım esnasında göstereceği dayanıklılık dolayısıyla sınıflara ayrılmıştır. Kullanılacak iş sahasına göre uygun özelliklerde kenar koruma sistemi tercih edildiğinde, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında gerekli önlemler de alınmış olur. Yüksek alanda yapılan her çalışmada, çalışanların düşme riski vardır. Bu da hayati bir tehlike oluşturduğu gibi aynı zamanda da her an düşme korkusuyla personelin motivasyonun düşürür. Geçici kenar koruma sistemleri kullanılacak alınacak basit bir tedbir, önce can güvenliği olmak üzere inşaat malzemelerinin de güvenliğini sağlar. Kurulumu ve sökülümü basit, kullanımı oldukça kolay olan sistemle yüksekte yapılan çalışmalar daha güvenli hale getirilirken, maddi açıdan yüksek değer taşıyan inşaat malzemeleri de korunmuş olur.

İş sağlığı ve güvenliği denetimlerinden kolaylıkla geçebilecek geçici kenar koruma sistemleri, iş verenler için çalışma alanlarında alınacak en uygum maliyetli güvenlik önlemi iken, çalışanların hayatını ve inşaat malzemelerini de güvence altına alınacak maksimum özellikli bir koruyucu ekipmandır. Danışmanlık ve ürün tedariği için bizimle iletişime geçerek en iyi geçici kenar koruma hizmetini uygun maliyetlerle alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir