Resim1
Sağlık

Esma Serkan Tetik Saç Ektirme İşlemi

Saç ektirme işlemi, saç kaybı ya da saç dökülmesi problemi yaşayan bireylerde kellik ve seyrelme problemine kalıcı ve doğal bir çözümdür. Saç dibinin aktif olmadığı, saçsızlığın meydana geldiği sağlıklı olan saç köklerinin mikro cerrahi yöntemler ile eklenmesi işlemine saç ektirme denilmektedir. Saç ektirme işleminde dökülen kısma, kişinin kendi sağlıklı saçları eklenir. Saç ektirme hastaya özel planlanmakta ve uygulanmaktadır. Saç ektirme işlemi ile hastanın genel olarak ense tarafındaki dökülmeye dayanıklı olan saç kökleri toplanmaktadır. Tamamen dökülmüş ya da seyrelme olan bölgelerde açılan kanallara ekilmektedir. Amaç; kafa kısmında ektirme işlemi yapıldığı belli olmayacak şekilde doğal ve kalıcı olan saçlı görüntü kazandırılmasıdır. Saç ektirme uygulaması ufak bir cerrahi işlemdir. Bu sebeple bu konuda deneyimli uzman, doktor ve ekip tarafından sağlık kuruluşlarında yapılması güvenlidir. Saç ektirme işleminde amaç; hastaya modern tıbbi uygulamalar ile rahat bir şekilde saçlı görüntünün tekrar sağlanmasıdır.

Saç Ektirme İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

50 yaş üzerinde olan erkeklerin birçoğu saç dökülme problemi ile karşı karşıyadır. Bu sebeple saç ektirme işlemi erkekler tarafından en sık tercih edilen kozmetik cerrahidir. Birçok kadın da seyrekleşme ya da saç kaybı problemi yaşamaktadır. Seyrekleşme problemi olan herkese bu işlem uygulanabilmektedir.

Saç Ektirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

İşlemde genel olarak ense bölgesinden alınmış olan saç kökleri, hedeflenen saçsız bölgeye ekilir. Alınan saç köklerine greft adı verilmektedir. Seyrek olarak çeşitli durumlarda hastanın şakak ya da ense tarafında yeterli miktarda sağlıklı saç bulunmayabilmektedir. Bu durumda hastanın göğüs duvarı ya da kolları gibi kıl içeren farklı taraflardan dasaç kökü alınabilmektedir. İşlem, saç kaybı düzeyine göre birkaç saatte tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir