Genel Kültür

En Büyük Arama Motorunda Anahtar Kelime Analizi Yaparak Kitlenizi Büyütün

Google en büyük arama motorudur ve Google üzerinde üst sıralara gelerek çok büyük kitlelere içerik sunulabilir. Google üzerinden her gün milyonlarca kişi aramalar yapmakta ve bu aramalar sayesinde kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye, çeşitli bilgiler almaya çalışmaktadır. Peki ya insanlar hangi konuları daha çok merak etmekte? Bu sorunun cevabını ancak anahtar kelime aracı ile analiz yaparak öğrenmek mümkündür. Anahtar kelimelere yönelik analiz yapmayı sağlayan uygulamalar bulunmaktadır ve bu uygulamalar sayesinde bu kelimenin ne kadar arandığı görülebilir. Böylece oluşturabileceğiniz içerik düşüncesi varsa bunları aratarak hangisini insanların daha çok merak ettiğini görebilirsiniz. Hazırlamak istediğiniz iki farklı içerek arasında çok ciddi oranda aranma farkı olabilir. Bu durum sizin hangisine daha çok özen göstermeniz gerektiğinin ya da hangisine öncelik vermenizin gerektiğinin de güzel bir cevabı olacaktır. Çok fazla kişinin merak ettiği sorulara cevap vererek kitlenizi sürekli olarak büyütebilirsiniz.

Anahtar Kelime Bulucu Kullanımı Oldukça Kolaydır

Anahtar kelimeler üzerine merak gidermek adına anahtar kelime bulucu kullanılmaktadır ve kullanımı oldukça kolaydır. Bir anahtar kelimeye yönelik onun için ne kadar arama yapıldığı ne kadar gelir getirebileceği gibi sorular merak edilmesi çok normal ve gerekli sorulardır. Bunların cevabını almak için ise tek yapılması gereken anahtar kelime bulmayı sağlayan bu araçların arama kısmına gelerek aratılmak istenen kelimeleri yazmak ve kelime sorgulama demek olacaktır. Bu kadar basit işlem sonucunda oldukça yararlı verilerin tamamı ekranda sıralanacaktır.

Rekabetin Az Olduğu Anahtar Kelime Üzerine İçerik Oluşturulabilir

İnternet ortamındaki rekabet her geçen gün artmaktadır, buna sebep olan tabii ki kullanıcı sayısının sürekli artmasıdır. Kullanıcıların arattığı konularda içerik hazırlayarak ön plana çıkmak için basit bir yol olarak rekabetin az olduğu anahtar kelime üzerinde durulabilir. Böylece rekabetin çok olduğu ve iyi bir içerik hazırlandığı takdirde bile diğer rakipler sebebiyle geride kalma ihtimali bulunan yazılardan kaçınılmış olur. Rekabetin az olduğu yerlerde belirli bir kitle edindikten sonra yüksek rekabetli içeriklerde ortaya koyulabilir.

Bir yanıt yazın